OPIEKA PSYCHOLOGA I LOGOPEDY

LOGOPEDA – Natalia Pytka
n.pytka@gmail.com

Istotnym czynnikiem w rozwoju przedszkolaka jest kształtowanie właściwej komunikacji werbalnej z innymi ludźmi.

Osiągnięcie właściwego poziomu komunikacji zapewnia dziecku łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów ze swoim otoczeniem. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci objęte są podstawowymi badaniami logopedycznymi, wśród naszych podopiecznych u których diagnozujemy wady wymowy, podejmujemy się terapii logopedycznej w trakcie pobytu w przedszkolu. Przypominamy że warunkiem skutecznej terapii jest systematyczność i stała współpraca na linii Rodzic-Logopeda

PSYCHOLOG – Marta Adamska
mfuks-adamska@wp.pl

Wykwalifikowany specjalista poza indywidualną pomocą, zajmuje się również obserwacją, doraźną opieką i wsparciem naszych przedszkolaków.

Na podstawie obserwacji tego jak przedszkolaki bawią się w grupie, co robią w sytuacjach stresowych (czy są agresywne, nieśmiałe, wycofane) określa pojawiające się problemy wychowawcze. Reaguje na te, które wymagają pomocy. Współpracuje z rodzicami i nauczycielami w celu ujednolicenia metod wychowawczych. Wspiera w adaptacji nowych dzieci w przedszkolu. Systematycznie, na bieżąco dokonuje diagnoz, analizuje postępy dzieci i współpracuje z nauczycielami podczas tworzenia programów rozwojowych.